Nowości  Kryptowaluty  Kryptogiełdy    
 


WalutyWirtualne.pl > Twórca Ethereum wśród najbardziej wpływowych Rosjan

2017-08-31 Twórca Ethereum wśród najbardziej wpływowych Rosjan

Witalik Buterin stojący za kryptowalutą Ethereum znalazł się na liście 100 najważniejszych Rosjan magazynu Forbes.

Witalik Buterin
Witalik Buterin (grafika: Romanpoet, Wikipedia (CC))

Magazyn biznesowy Forbes przygotował listę 100 najbardziej wpływowych Rosjan na gospodarkę, biznes, naukę, społeczeństwo i politykę w ostatnim stuleciu (od 1917 do 2017 roku). Liczący zaledwie 23 lay Witalik Buterin znalazł się na liście m.in. obok Władimira Putina, Jurija Gagarina czy Michaiła Gorbaczowa.

Witalik Buterin przyszedł na świat w 1994 roku w Kołomnie, niedaleko Moskwy. W wieku 6 lat przeniósł się on z rodzicami (ojciec informatyk, matka ekonomistka) do Kanady. Był uzdolnionym dzieckiem. Został programistą.

Buterin dowiedział się o kryptowalucie Bitcoin od swojego ojca w wieku 17 lat. W 2013 roku opublikował on white paper zawierający kryptowalutę Ethereum (ETH). Jej rozwój został opłacony przez składkę w 2014 roku, zaś system wystartował online w 30 lipca 2015 roku. Poszedł na uniwersytet Waterloo, ale rzucił go w 2014 kiedy otrzymał nagrodę Thiel Fellowship w wysokości 100 000 dolarów i zaangażował się w walutę Ethereum.

Prowadził magazyn Bitcoin Magazine, do którego pisał do połowy 2014 roku. Pisał także do innych tematycznych magazynów jak Bitcoin Weekly.

25 czerwca 2017 roku Witalik Buterin został przedmiotem żartu o jego śmierci, co spowodowało m.in. spadek ceny Ethereum.

WalutyWirtualne.pl na serwisach społecznościowych: