Nowości  Kryptowaluty  Kryptogiełdy    
 


WalutyWirtualne.pl > Wenezuela wprowadza własną kryptowalutę Petro

2018-02-20 Wenezuela wprowadza własną kryptowalutę Petro

Rząd Wenezueli uruchomił przedsprzedaż narodowej kryptowaluty Petro.

Wenezuela od kilku lat pogrążona jest w kryzysie gospodarczym. Od kilku lat trwają sankcje ekonomiczne nałożone przez Stany Zjednoczone i Unia Europejska. To wyraz sprzeciwu wobec autorytatywnym rządom prezydenta Nicolasa Maduro. Kraj zmaga się z recesją i hiperinflacją. W sprzedaży często brakuje podstawowych produktów jak żywność a nawet leki. Demonstracje ludności tłumione są bezwzględnie przez policję.


Logo kryptowaluty Petro

Wenezuelskie media i władze informują, że chętnych na Petro nie brakuje. Wskazują na inwestorów z Kataru, Turcji i innych krajów Bliskiego Wschodu, a także z USA i Kanady oraz Europy.

Krytycy wskazują, że ruch ten jest desperacką próbą zdobycia pieniędzy w momencie, gdy Wenezuela nie ma możliwości spłaty zadłużenia zagranicznego w wysokości 150 mld dolarów.

W sumie sprzedanych zostać ma 100 milionów Petro o wartości początkowej 60 dolarów USA, w oparciu o cenę baryłki wenezuelskiej ropy z połowy stycznia 2018 roku.

Własna kryptowaluta Wenezueli wspierana ma być o rezerwy kraju, tj. ropę naftową, diamenty czy też złoto. Ten kraj Ameryki Łacińskiej ma największe na świecie potwierdzone rezerwy ropy naftowej.

Paradoksalnie, Wenezuelczycy nie będą mieli możliwości zakupu Petro za pomocą ich własnej waluty, czylu boliwara wenezuelskiego.

WalutyWirtualne.pl na serwisach społecznościowych: