Nowości  Kryptowaluty  Kryptogiełdy    
 


WalutyWirtualne.pl > Kopanie kryptowalut

Kopanie kryptowalut

Kopanie kryptowalut to tworzenie kolejnych jednostek kryptowalut poprzez komputerowe rozwiązanie skomplikowanego problemu kryptograficznego.

Kopanie bitconów

Sieć Bitcoin ma górną granicę emisji 21 mln bitcoinów. Więcej nie może być wykopane (wemitowane). Dodatkowo zaszyty w niego algorytm samoregulacji dba o to, żeby wzrost liczby bitcoinów nie następował zbyt szybko. Odbywa się to poprzez rosnącą trudność kopania (rozwiązywania zadań kryptograficznych).

O ile na początku trudność kopania nie była wysoka i kopanie bitocoinów odbywać się mogło na zwykłym domowym komputerze, to obecnie kopanie bitcoinów wymaga wyspecjalizowanych komputerów dużej mocy. Do kopania służą wyspecjalizowane pod niego koparki Bitcoina. Często zgromadzone one są w kopalniach kryptowalut z tanim dostępem do prądu.

Kopanie kryptowalut alternatywnych

Kryptowaluty alternatywne (tzw. altcony) kopiemy podobnie jak bitcoiny. Jednakże nie wymagają one najczęściej wyspecjalizowanych urządzeń i kopać je można nawet w domu na koparkach kryptowalut za kilka-kilkanaście tys. zł za sztukę.

WalutyWirtualne.pl na serwisach społecznościowych: