Nowości  Kryptowaluty  Kryptogiełdy    
 


WalutyWirtualne.pl > Apple mocno ogranicza krypotowaluty w aplikacjach

2018-06-12 Apple mocno ogranicza krypotowaluty w aplikacjach

Nowe zasady firmy Apple zapobiec mają m.in. potajemnemu kopaniu kryptowalut przez zainstalowane przez użytkowników aplikacje.


Potajemne kopanie kryptowalut na urządzeniach użytkowników powoduje, że inne aplikacje działają wolniej i smartfony się nagrzewają (grafika: BitcoinXio (CC))

Mobilne aplikacje niektórych dostawców wykorzystywały moc obliczeniową urządzeń użytkowników, aby potajemnie generować kryptowalutę. Ukryty przez programistów w aplikacjach kod korzystał z wydajności spartfonów i komputerów użytkowników, którzy zwykle nawet o tym nie nie wiedzieli.

Teraz aplikacje i reklamy w nich wyświetlane nie mogą wykonywać niezależnych procesów w tle, takich jak wydobywanie kryptowalut. Co więcej zabronione jest to, aby aplikacja pobierała inną aplikację związana z kryptowalutami lub wysyłała posty w sieciach społecznościowych o kryptowalutach.

Apple zabrania nawet dedykowanych aplikacji, które miałby jawnie wydobywać wirtualne waluty.

Dodatkowo autorami kryptowalutowych aplikacji mogą być teraz tylko organizacje takie jak banki, domy maklerskie lub inne zatwierdzone instytucje finansowe.

Apple przypomina, że aplikacje oddawane do App Store mają być zaprojektowane tak, że nie powodować rozładowywania się baterii, generowania nadmiernego ciepła lub zbędnego obciążenia zasobów urządzenia.

WalutyWirtualne.pl na serwisach społecznościowych: